• Įgyvendintas „ePSIplatform” projektas, finansuotas Europos Komisijos pagal eContentplus programą. „ePSIplatform“ tikslas – stiprinti šalių bendradarbiavimą, skatinti veiklą viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo srityje, pristatyti vystymąsi ir stebėti pažangą, kaip kuriama palanki ir skaidri aplinka Europos ir nacionalinei viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo rinkai.
  • 2002 m. Europos komisijos iniciatyva sukurta speciali Viešojo sektoriaus informacijos ekspertų grupė (angl. PSI Group), skirta:
    - Keistis gerąją praktika ir informacija apie vykstančias iniciatyvas, skirtas paremti viešojo sektoriaus informacijos pakartotinį panaudojimą;|
    - Pateikti rekomendacijas, kaip spręsti aktualius klausimus (duomenų apmokestinimo, išskirtinių teisių naudoti duomenis, duomenų pateikimo standartų ir kt.).
    Viešojo sektoriaus informacijos ekspertų grupę sudaro atstovai iš Europos Sąjungos šalių, tarp jų ir iš Lietuvos. Privataus sektoriaus organizacijos, taip pat ir ekspertų grupė nuolat dalyvauja įvairaus formato renginiuose, skirtuose aptarti atvirų duomenų teikimo klausimus. 2018 m. gruodį įvyko 27-tasis Viešojo sektoriaus informacijos ekspertų darbo grupės susitikimas. Detalesnę susitikimo informaciją rasite čia.
  • Užsakytos studijos atvirų duomenų, valstybių narių pasirengimo atverti duomenis tematikomis. Studijas rasite čia ir čia.
  • 2012 m. gruodžio mėn. sukurtas Europos atvirų duomenų portalas. Tai vienas iš svarbiausių žingsnių, kuriuos žengė Europos Komisija, siekdama atverti Europos institucijų turimus duomenis, o taip pat skatindama bei paremdama Europos Sąjungos šalių iniciatyvas atveriant viešuosius duomenis. Šiuo metu Europos atvirų duomenų portale surinkta daugiau nei 240 tūkst. metaduomenų rinkinių iš 34 šalių. Portalas yra nuolat papildomas ir atnaujinamas (2015 m. lapkričio 16 d. paskelbta atnaujinta portalo versija). Daugiau informacijos apie Europos duomenų portalą čia ir čia.
  • 2015 m. lapkričio 19 d. Europos Komisija paskelbė studiją, skirtą apžvelgti Atvirų duomenų situaciją Europos šalyse, taip pat pateikti rekomendacijas dėl situacijos tobulinimo. Studiją rasite čia. Daugiau informacijos apie studijos rezultatus rasite čia.

Atnaujinimo data: 2024-07-04