2011 m. Komiteto užsakymu buvo atliktas prieigos prie valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų elektroninėmis priemonėmis teikiamų dokumentų, informacijos rinkmenų ar jų dalių, fizinių ir juridinių asmenų naudojimosi jais komerciniais ir nekomerciniais tikslais galimybių ir poreikių tyrimas. Šiuo tyrimu siekta kiekybiškai įvertinti įstaigų sudarytas prieigos prie jų elektroninėmis priemonėmimis teikiamų dokumentų, informacijos rinkmenų ar jų dalių, ir fizinių ir juridinių asmenų nauojimosi šiais dokumentais, informacijos rinkmenomis ar jų dalimis komerciniams ir nekomerciniams tikslams galimybes ir poreikius. Tyrimo ataskaitos pateiktos pagal gyventojus, įmones, institucijas. 2007 m. tyrimo ataskaitą galite rasti čia.
2014 m. gruodžio 10 d. Komitete organizuotas seminaras-diskusija atvirųjų duomenų tematika, kuriame dalyvavo suinteresuotų Lietuvos institucijų ir įstaigų atstovai, taip pat Martin Alvarez-Espinar, Europos Komisijos remiamos iniciatyvos ePSIplaform koordinatorius. Diskusijos metu pristatytos atvirų duomenų tendencijos ir geroji praktika Europos Sąjungos valstybėse narėse bei aptarti iššūkiai, kuriuos reiks įveikti Lietuvos institucijoms ir įstaigoms atveriant duomenis. Pristatymo medžiaga.
2015 m. vasario 21 d. VšĮ „Versli Lietuva“ iniciatyva buvo suorganizuotas kasmetinis renginys – „Open Data Fest 2015“. Renginio tikslas - panaudojant atviruosius duomenis sukurti naujas paslaugas, programas, produktus, kurie palengvintų mūsų kasdieninį gyvenimą.
2014-2015 m. Komiteto užsakymu buvo atliktas galimybių tyrimas, skirtas parengti atvirų duomenų iniciatyvos įgyvendinimo Lietuvoje architektūros modelį. Jo metu atlikta detali Europos Sąjungos ir užsienio šalių taikomos atvirų duomenų politikos ir praktikos analizė, aptarta Lietuvos situacija bei pateikti siūlymai dėl teisinės bazės pokyčių ir techninių priemonių poreikio, taip pat rekomenduoti duomenų atvėrimo prioritetai. Su galimybių tyrimo ataskaita galima susipažinti čia.
Parengtos paraiškos ir pasirašytos sutartys dėl atvirų duomenų iniciatyvos investicinių projektų įgyvendinimo:
2018 m. gegužės mėn. parengtas Atvirų duomenų iniciatyvos įgyvendinimo modelis, kuriame pagrindžiama ir pateikiama duomenų valdymo ir įgyvendinimo organizacinė struktūra, įgyvendinimo eiga, duomenų valdymo procedūros, įgyvendinimo priemonės, rekomendacijos ir kt. Modelį rasite čia.
2018 m. birželio mėn. parengtas dokumentas, kuriame pristatyti atvirų duomenų rinkinių inventorinimo procesas ir prioritetų nustatymo kriterijai, atvirų duomenų naudotojų tikslinių grupių apibrėžimas, atvirų duomenų naudotojų poreikių vertinimas, taip pat preliminarus atveriamų duomenų sąrašas (preliminarusis atveriamų duomenų sąrašas yra tikslinamas pagal kartu su Susisiekimo, Finansų ir Ekonomikos ir inovacijų ministerijų bei CPVA parengtą pasiruošimo antram etapui priemonių planą). Plačiau skaitykite čia.
2022 m. sausio mėn. pabaigtas rengti Duomenų atvėrimo poveikio vertinimo metodikos projektas. Ši metodika nustato poveikio vertinimo procesą, reikalingus rodiklius bei klausimynus. Poveikio vertinimo paskirtis - nustatyti duomenų atvėrimo iniciatyvos įtaką visuomenės socialinei-politinei raidai, Lietuvos ekonomikai, veiklų efektyvumo didinimui viešajame ir privačiame sektoriuose bei politiniam skaidrumui.